ورود ثبت نام
چرا باید ویندوز را آپدیت کرد؟
» کامپیوتر » چرا باید ویندوز را آپدیت کرد؟
13866 بازدید

چرا باید ویندوز را آپدیت کرد؟

آیا آپدیت هایی که شرکت مایکروسافت ارائه می دهد الکی است؟

اکثر کاربران ایرانی به آپدیت کردن ویندوز توجه نمی کنند و در اثر همین کم توجهی دچار مشکلات بزرگی می شوند. آپدیت هایی که هر از چندگاهی ویندوز ارائه می دهد الکی نیست مسلما یک شرکت تجاری و نرم افزاری بیکار نیست که سرویس های بیجا برای آپدیت قرار دهد. فرض کنید ویروس، تروجان و یا کرمی در اینترنت منتشر شده و شیوه نفوذ بدافزار بر اساس حفره های امنیتی در ویندوز است. بعد از انتشار متخصصان مایکروسافت به سرعت آپدیتی را برای ویندوز منتشر می کنند و مشکل حفره امنیتی را برطرف می کنند و از این طریق از انتشار و آلوده شدن سیستم شما توسط ویروس جلوگیری می کنند.

حالا اگر آپدیت را به موقع نصب نکنید دچار مشکل می شوید. دلتان هم خوش است که آنتی ویروس نصب کرده اید ولی از دست آنتی ویروس کاری ساخته نیست و از آن جایی که متاسفانه در کشور ما قانون کپی رایت برقرار نیست در نتیجه اکثر کاربران از نسخه های کرک شده آنتی ویروس ها استفاده می کنند پس آنتی ویروس هیچ تضمینی برای آلوده نشدن سیستم شما نمی دهد.

و ما باید این نکته را هم همینجا یادآوری کنیم که هرچه قدر آنتی ویروس قوی ترین باشد و از نسخه اصلی آن هم استفاده کنیم اگر سیستم عامل ما بروز نباشد کاری از دست آنتی ویروس هم ساخته نیست چون نمی توانند بعضی از داده های منتقل شده بین قسمت های مختلف رایانه و یا اینترنت با رایانه را کنترل کنند چرا که یا به دلایلی از گزینش آن ها منع شده اند یا در لایه های زیرین سیستم عامل انجام می شوند که برنامه آنتی ویروس شما اجازه دسترسی به آن را ندارد.

از طرف دیگر آپدیت ها دوام و مقاومت ویندوز ها را بالا می برد و باعث می شود که سیستم عامل دیرتر خراب شود.

اما اگر شما از آن دسته کسانی هستید که از نسخه های تقلبی سیستم عامل یا ویندوز استفاده می کنید مشکلی برای آپدیت کردن ویندوز خود در پیش رو دارید و آن هم این است که زمانی که شما ویندوز را آپدیت می کنید تمامی اطلاعات ویندوز شما به شرکت مایکروسافت انتقال داده می شود و این کار باعث می شود که شرکت مایکروسافت به تقلبی بودن ویندوز شما پی ببرد و بعد از آن برای شما آپدیت هایی را ارسال می کند که بعد از مدت کوتاه ویندوز شما را از کار می اندازد.

در نتیجه برای جلوگیری از نابود شدن ویندوز شما باید از قسمت Windows update گزینه آپدیت به صورت اتوماتیک را غیر فعال کنید.

اما در آخر باید بگوییم که برای آپدیت کردن ویندوز های تقلبی نیز راه حلی وجود دارد که در قسمت بعدی به بررسی آن می پردازیم.

 

فواد مهری

دیدگاهجواب سوال چیه ؟ *

 1. سعید گفت:

  سلام من ایا اگر ویندوز 7 رو اپدیت کنم اطلاعات درایو هام پاک میشه؟

 2. یاسین گفت:

  سلام. من ویندوز رو اپدیت کردم ولی هر بار که خاموش روشن میکنم میگه اپدیت دوباره یا میگه اپدیت به مشکل خورده

 3. مریم گفت:

  خیلی خوب بود. مرسی من هم ویندوزمو همیشه آپدیت میکنم

 4. زرت گفت:

  سلام لطفا اینقدر چرند نگو من آپدیت کردم هیچ شکلی هم نداره بروز هم شده و همه چیز اوکی هست پس خواهشن وقتی هیچ دانشی در مورد کاری ندارید اینقدر چرندیات تحویل مردم ندید تو سایت های ایرانی جز چرندیات هیچی گیر نمیاد.