ورود ثبت نام
نحوه حل مشکل خطای صفحه سفید در وردپرس
» وردپرس » نحوه حل مشکل خطای صفحه سفید در وردپرس
7148 بازدید

نحوه حل مشکل خطای صفحه سفید در وردپرس

اگر برای چندین سال است که از وردپرس استفاده می کنید حداقل برای یک بار هم که شده با خطای صفحه سفید در وردپرس مواجه شده اید . در این مقاله اول خطای صفحه سفید را بررسی می کنیم و این که چرا این خطا رخ می دهد و در نهایت نحوه رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس را به شما آموزش می دهیم .

اگر فقط می خواهید نحوه رفع مشکل صفحه سفید را بخوانید یکم پایین تر بروید .

صفحه سفید یا White Screen of Death

یکی از آزار دهنده ترین مشکلاتی است که وب مستر ها با آن مواجه می شوند چون که در اغلب موارد پنل مدیریت وردپرس را قفل می کند و از آن جایی که این خطا در اغلب موارد هیچ خطایی را نمایش نمی دهد شما نمی توانید به راحتی بگویید که مشکل کار کجاست !!!!
ارور صفحه سفید گاهی اوقات تنها قسمت خاصی از سایت شما با مشکل مواجه کند ، به عنوان مثال ممکن است که فقط در صفحه مدیریت وردپرس این خطا رو ببینید در حالی که سایت شما به خوبی کار می کند یا در هنگام ورود به پیشخوان یا همان wp-login این خطا را ببینید ، در موارد دیگر ممکن است که خطای صفحه سفید را فقط در یکی از نوشته های سایتتان ببینید در حالی که همه قسمت های دیگر به خوبی کار می کنند .

در این مقاله ما به شما نشان می دهیم که چطوری با انجام دادان چند راه حل خطای صفحه سفید را از بین ببرید .

توجه : قبل از هر گونه تغییر در سایت خود ، مطمئن شوید که Backup گرفته اید . 

چرا ارور صفحه سفید را دریافت می کنید ؟

زمانی که شما یک صفحه سفید خالی می بینید می تواند به این دلایل باشد :

استفاده بیش از حد از حافظه ، می تواند ناشی افزونه ای باشد که به درستی کار نمی کند ، یا یک کدی در قالب شما مشکل دارد ، هم چنین می تواند به این معنی باشد که میزبانی سایت شما مشکل دارد .
از آن جایی که مشکل صفحه سفید می تواند به علت های زیادی رخ دهد پس ممکن است عیب یابی های زیادی را به دنبال داشته باشد .

آیا مشکل در سایت های دیگر شما هم اتفاق می افتد ؟؟؟

اگر چندین سایت داشته باشید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که صفحه سفید مرگ در همه دامنه ها اتفاق می افتد یا فقط در یک دامنه اتفاق می افتد . اگر مسئله با تمام سایت های شماست ، پس به احتمال زیاد مشکل از ارائه دهنده خدمات میزبانی وب سایت شماست . ولی اگر مشکل تنها در یکی از سایت های شماست این مسئله می تواند مشکل یک افزونه یا موضوعی دیگر باشد که در حال اجراست . اگر مشکل تنها در یک نوشته یا یک صفحه اتفاق می افتد ، پس قطعاً مشکل در سایت شماست .

خب بریم سراع راه حل های رفع ارور صفحه سفید : 

راه حل اول : همه افزونه ها را غیر فعال کنید !!

برای شروع عیب یابی از افزنه ها شروع می کنیم ببینیم مشکل از افزونه هاست یا نه !!  اولین کاری که باید بکنید اینه که افزونه هارو غیر فعال کنید . اگر به پنل مدیریت دسترسی دارید از قسمت افزونه ها وارد افزونه های نصب شده شوید و همه افزونه ها را انتخاب کنید و آن ها را غیرفعال کنید .

اگر به پنل مدیریت دسترسی ندارید باید از طریق FTP ، افزونه ها را غیرفعال کنید . برای این کار به کنترل پنل وب هاست خود بروید و پوشه wp-content را انتخاب کنید بعد پوشه Plugins را مشاهده می کنید بر روی آن کلیک راست کرده و Rename را انتخاب کنید و یه حرفی به آن اضافه کنید مثلاً Pluginsaa با تغییر دادن نام این پوشه همه افزونه های سایت شما غیرفعال خواهد شد .

حالا ببینید مشکل صفحه سفید در وردپرس حل شده است یا خیر ؟؟ اگر مشکل برطرف شده است پس حتماً یکی از افزنه های سایت شما مشکل داره . حالا به پنل وردپرس بروید می بینید که همه افزونه ها غیر فعال است . اول نام پوشه ای را که در کنترل پنل هاست تغییر داده اید ، نام آن را دوباره به Plugins تغییر دهید حالا از پنل وردپرس تک تک افزونه ها را فعال کنید ، تا افزونه ی  خراب را پیدا کنید .

راه حل دوم : تغییر قالب فعلی سایت با قالب پیش فرض

اگر با راه حل اول مشکل شما حل نشد ، باید قالب فعلی وب سایتتان را با یکی قالب های پیش فرض وردپرس عوض کنید . ( خدایی فکر نمی کردی یه روز قالب پیش فرض وردپرس به دادت برسه )

قبل از عوض کردن قالب از قالب خودتون Backup بگیرید . اگر به پنل وردپرس دسترسی دارید قسمت نمایش را انتخاب کنید و سپس پوسته ها را انتخاب کنید بعد یکی از پوست های وردپرس را فعال کنید .
اگر به پنل مدیریت دسترسی نداربد باید این کار را از طریق FTP انجام دهید به کنترل پنل وب هاست خود بروید جایی که وردپرس رو اونجا آپلود کردید پوشه wp-content را انتخاب کنید حالا پوشه به نام themes را می بینید دوباره اسم اون رو تغییر بدید با این کار همه قالب های شما غیرفعال میشه . حالا می تونید وارد پنل وردپرس شوید ، دوباره به FTP بروید و اسم پوشه را به حالت اول باز گردانید .

حالا از یکی از قالب های وردپرس را به عنوان قالب اصلی انتخاب کنید .

اگر مشکل برطرف شد ، پس قالب شما مشکل دارد ، به فایل functions.php موجود در قالب بروید و آن را باز بکنید و ببینید اگر جای خالی در پایین دارد آن را پاک کنید ، اگر باز هم حل نشد به کدهای موجود در فایل functions.php نگاه کنید که مشکلی نداشته باشند .

راه حل سوم : افزایش میزان حافظه

اگر با راه حل های بالا مشکل صفحه سفید حل نشد باید میزان حافظه را افزایش بدهید برای این کار به کنترل پنل وب هاست خود بروید و فایل wp-config.php را باز کنید و قطعه کد پایین را داخل آن اضافه کنید . ( در اضافه کردن کد حواستان باشد این کد را بعد از خط /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */    اضافه کنید . )

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '128M' );

با این کار محدودیت حافظه را به 128 مگابایت افزایش داده اید ، اگر حل نشد مقدار آن را بیش تر کنید ، ولی دیگه بیش تر از 512 نکنید .

اگر با این کار هم مشکل حل نشد حالا باید دوباره باید عیب یابی را با ما ادامه بدید ( آخه چاره دیگه ای هم ندارید !!! )

چند راه حل دیگر برای ارور صفحه سفید :

  1 – بعد از این که راه حل های بالا در مورد صفحه سفید وردپرس جواب نداد ، می تونید یه کاری بکنید که وردپرس با زبون خودش بگه که چه مرگشه تا بتونیم مشکلش رو حل کنیم . برای این کار کد زیر رو به فایل wp-config.php اضافه کنید :

error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);

define( 'WP_DEBUG', true);

با این کار وردپرس هر مشکلی که داشته باشه با زبون خودش  توی خروجی میگه و حالا توی صفحه سفید خطا ها و هشدار ها رو خواهید دید که در تعیین علت خطای صفحه سفید می تواند به شما کمک کند .

2 – در برخی مواقع می بینید که پیشخوان و پنل مدیریت به خوبی کار می کند ولی صفحه اصلی سایت سفید شده در این حال شاید مشکل از افزونه کش ( Caching Plugin ) باشد ، آن را خالی کنید .

3 – اگر  خطای ( گور به گور شده ) صفحه سفید رو توی یکی از نوشته های قدیمی دارید ، کد زیر رو به فایل wp-config.php اضافه کنید :

/** Trick for long posts */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

4 – با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید شاید آن ها بتوانند به شما کمک کنند .

5 – آخرین راه حل اینه که فایل های فعلی سیستم رو حذف کنید و دوباره آپلود کنید اگر نمی توانید به کس دیگری بگید تا این کارو براتون انجام بده ولی قبلش حتما از هاستتون Backup بگیرید .

در نهایت باید بگم که ما هم می دونیم این خطای صفحه سفید یه خطای خسته کننده است و امیدواریم با یکی از راه حل های بالا مشکل شما حل شود . اگر راه حل دیگری برای این مشکل صفحه سفید پیدا کردید لطفا به ما بگید و ما هم خوشحال خواهیم شد تا این راه حل رو به این منبع اضافه کنیم و افراد دیگه مجبور نشوند زمان زیادی را برای حل این مشکل صرف کنند .

رضا طوماری

دیدگاهجواب سوال چیه ؟ *

 1. نیلوفر آرین گفت:

  باشه حتما ممنونم از راهنماییتون
  با قالب جدید امتحانش میکنم
  راستی این آخرین ارورهای سایتم بود

  اینم خطاهای سایتم
  [08-Jan-2019 01:57:38 UTC] PHP Fatal error: Call to undefined function get_bloginfo() in /home/konkoora/public_html/wp-includes/class-wp-locale.php on line 231
  [08-Jan-2019 06:14:25 Asia/Tehran] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 227540992) (tried to allocate 39607764 bytes) in /home/konkoora/public_html/wp-includes/class-requests.php on line 644
  [08-Jan-2019 06:17:47 Asia/Tehran] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 188481536) (tried to allocate 72939874 bytes) in /home/konkoora/public_html/wp-includes/Requests/Transport/cURL.php on line 413
  [15-Jan-2019 17:23:05 Asia/Tehran] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 255328256) (tried to allocate 32 bytes) in /home/konkoora/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1889
  [15-Jan-2019 18:21:57 Asia/Tehran] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 236978176) (tried to allocate 16777216 bytes) in /home/konkoora/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1889
  [15-Jan-2019 19:22:38 Asia/Tehran] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 255590400) (tried to allocate 197 bytes) in /home/konkoora/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1889

  • رضا طوماری گفت:

   سلام
   اولین ارور میگه که توی پوسته وردپرس شما تابع get_bloginfo فراخوانی شده ولی تعریف نشده.

   باید بگردید و ببنید کجای قالب این تابع استفاده شده و اصلاحش کنید. اولین راهش اینه که راه حل زیر رو انجام بدید :
   وارد
   پیشخوان > بروز رسانی ها
   شوید
   راه اندازی مجدد را کلیک کنید و منتظر باشید تا فایل های وردپرس مجددا بروز رسانی شوند.

 2. نیلوفر آرین گفت:

  سلام
  منم با این مشکل مواجه شدم
  اولش تمام صفحات سایت حتی پیشخوان هم سفید شد
  ز طریق هاست پلاگینها رو غیر فعال کردم حالا سفیدی پیشخوان حل شد و میتونم واردش بشم اما صفحات سایت چه اصلی چه مطالبم همگی سفیدن همچنان
  حالا باید چکارکنم
  راستی قالبمون از نوع رایگان نیس
  بنظرتون میتونه مشکل ازون باشه؟
  اگه از طریق هاست غیر فعالش کنم با توجه به اینکه براش هزینه کردیم و پشتیبان داره مشکل پیش نمیاد؟
  ممنونم

  • رضا طوماری گفت:

   سلام
   قالب رو هم غیر فعال بکنید اگر سایت بالا اومد مشکل از قالب شماست که باید توی کدهای اون مشکل رو پیدا بکنید .

 3. milad گفت:

  مطلب خیلی خوبی بود ممنون از تیم خوب وب سیتی