دنیای برنامه نویسی و اپلیکیشن

baner-telegram
شما اینجا هستید : صفحه اول » کامپیوتر » آموزش » رفع ارور رایج Firefox
رفع ارور رایج Firefox

رفع ارور رایج Firefox

سلام خدمت همه کاربران وب سیتی در این آموزش قصد دارم رفع ارور رایج firefox رو آموزش بدم.

باز نشدن فایرفاکس و نمایش پیغام Firefox is already running ,but is not responding مشکلی است که ممکن است برای هر کاربر مرورگر موزیلا فایرفاکس اتفاق بیفتد.

این مشکل همانطور که پیغام خطای نمایش داده شده می گوید به خاطر اجرای مجدد Firefox میباشد که در اینجا به چگونگی حل این مشکل و برطرف کردن این خطا می پردازیم.

با فشردن کلید های ترکیبی Esc + Shift + Ctrl منوی Task Manager را باز می کنیم و سپس در شاخه ی processes فرایند firefox.exe را با فشردن کلید F بر روی صفحه کلید انتخاب می کنیم.در پایین پنجره بر روی End Process کلیک می کنیم و سپس در پنجره ی کوچک باز شده مجدد دکمه End process را کلیک می کنیم.

با انجام این عمل پروسه بطور کامل بسته می شود و حالا می توانیم Firefox را اجرا کنیم.در صورت اجرا شدن Firefox عبارت about:support را در نوار آدرس وارد    می کنیم و دکمه ی Enter را می فشاریم.در این صفحه می توانیم تغییرات انجام شده بر روی مرورگر خود را مشاهده کنیم و در صورت اطمینان از تغییرات ناهنجار آن

در صفحه about:config به حالت قبل باز گردانیم.

اما اگر باز هم Firefox اجرا نشد شاید راه حل زیر کمک کند:

بعد از نصب مرورگر Firefox در بعضی سیستم ها اجرا نشود و پیام could not find Firefox runtime را نمایش دهد برای حل این مشکل بر روی آیکن Firefox کلیک راست کنید.در صورتی که آیکن این مرورگر در taskbar قرار دارد پس از راست کلیک روی آن در پنجره باز شده taskbar و در ردیف سوم از پایین بر روی mozila firefox دوباره راست کلیک کرده و properties را انتخاب نمایید.حال به شاخه compatibility بروید.

در بالای این پنجره و در بخش compatibility mode باکس گزینه run this program in compatibiliy

را تیک دار نمایید.حالا بر روی کادر کشویی همین بخش کلیک کرده و گزینه سوم یعنی

windows me/windows 98 را انتخاب نمایید.حالا Firefox را اجرا کنید و از کار با آن لذت ببرید.

ولی اگر پس از انجام مراحل فوق نیز مرورگر شما باز نشد باید اول Firefox را uninstall کنید سپس پوشه ای که Firefox در آن نصب بوده که معمولا در درایو ویندوز و پوشه program files قرار دارد را کامل حذف کنید.سپس رجیستری ویندوز را با ابزاری مثل ccleaner پاکسازی نمایید.حالا مجدد Firefox را نصب نمایید.

پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید :

درباره : فواد مهری

نظرات کاربران :


  1. علی گفت:

    با سلام صفحه سرچ کردن تو مرور موزیلای من بالا نمیاد و حتی در صورت سرچ کردن سایت رو نمیاره

جواب سوال چیه ؟ *