ورود ثبت نام
جلوگیری از هک تلگرام ( Telegram ) به صورت تصویری
» کامپیوتر » آموزش » جلوگیری از هک تلگرام ( Telegram ) به صورت تصویری
10026 بازدید

جلوگیری از هک تلگرام ( Telegram ) به صورت تصویری

در این پست قصد داریم تا روش های جلوگیری از هک تلگرام را برای شما کاربران وب سیتی آموزش دهیم و همین طور نشانه های هک شدن تلگرام را نیز برای شما آموزش دهیم .

روش های جلوگیری از هک تلگرام :

یکی از ابتدایی ترین و ساده ترین روش هک تلگرام که جوجه هکر ها ازش استفاده می کنند این است که کد هویت یا Verificatin Code کاربر مورد نظر را با گول زدن کاربر به دست می آوردند و با استفاده از آن کد یک حساب تلگرام دیگر باز می کنند و به همه پیام های کاربر دسترسی دارند . پس مراقب باشید کد هویت را به هیچ کسی ندهید . 

روش اول ( رمز گذاری بر روی تلگرام ) :

با رمز گذاری بر روی تلگرام هنگام ورود به برنامه باید رمز را وارد کنید ، برای این که کس دیگری به برنامه تلگرام شما دسترسی نداشته باشد حتما این کار را انجام دهید چون به راحتی اگر کسی به گوشی شما دسترسی داشته باشد می تواند کد هویت را بردارد و پیام آن را حذف کند .

برای رمز گذاری مراحل زیر را انجام دهید :

اول برنامه تلگرام را باز کنید و از پروفایل تلگرام به بخش Settings بروید .

بخش Settings

بخش Settings

 

در این قسمت بر روی گزینه Privacy and Security کلیک کنید .

جلوگیری از هک تلگرام

جلوگیری از هک تلگرام

حالا اگر لغزنده Passcode Lock را به سمت راست بکشید از شما یک رمز چهار رقمی می خواهد وقتی که رمز را وارد کردید در صفحه ای که باز می شود از بخش Auto-lock می توانید زمان قفل خودکار را تعیین کنید .

 

جلوگیری از هک تلگرام

جلوگیری از هک تلگرام

جلوگیری از هک تلگرام

جلوگیری از هک تلگرام

روش دوم ( تایید هویت دو مرحله ای یا  Two-step Verification ) :

با استفاده از این روش شما می توانید علاوه بر کد هویت یک رمز نیز را وارد می کنید تا کسی که می خواهد به حساب شما دسترسی داشته باشد علاوه بر آن کد هویت این رمز را نیز باید وارد کند .

به قسمت تنظیمات ( Settings ) تلگرام بروید .

در این صفحه گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید ( همانند روش بالا ).

در این جا گزینه Tow-Step Verification را انتخاب کنید .

Tow-Step Verification

Tow-Step Verification

در صفحه باز شده گزینه Set Additional Password را انتخاب کنید .

جلوگیری از هک تلگرام

جلوگیری از هک تلگرام

در این قسمت باید یک Password و Email وارد کنید .  ( رمز را دوبار خواهید زد )
پس از وارد کردن پسورد و ایمیل پیامی برای شما نمایش داده خواهد شد که می گوید باید ایمیلتان را چک بکنید .

اگر ایمیلتان را باز کنید ایمیلی که از طرف تلگرام برای شما ارسال شده است دارای یک لینک است که کلیک کردن آن به منزله تایید شماست و باید این کار را انجام دهید تا کارهای انجام شده با موفقیت ثبت شود .

حالا هکر اگر این رمزی رو گذاشتید نزنه نمی تونه وارد اکانت تلگرام شما بشه البته مگر این که بتونه ایمیل شما را پیدا کند و آن را کرک کند .

روش سوم ( باز بینی مداوم Active Session ) :

اگر تلگرام شما هک شده باشد می توانید در این روش دستگاه هایی که به حساب تلگرامی شما وارد شده اند را ببینید و این روش می تواند تا حد زیادی شما را شر هکر ها در امان نگه دارد چون شما می توانید در این روش ببینید که تلگرام شما در چندتا دستگاه فعال شده است و حتی می توانید نام و مشخصات آن دستگاه ها را ببینید .
برای استفاده از این روش مراحل زیر را انجام دهید :

در پروفایل تلگرام گزینه تنظیمات ( Settings ) را انتخاب کنید .

وارد قسمت Privacy and Security شوید .

در این قسمت گزینه Active Session را انتخاب کنید .

همان طور که در تصویر زیر می بینید می توانید دستگاه هایی که به تلگرام شما وصل هستند را با تمام جزئیات ببینید . حال اگر دستگاهی را مشاهده کردید که مال شما نیست باید دسترسی آن را ببندید چون تمام پیام های ارسالی و دریافتی شما را می بیند و می تواند به مخاطبین شما هم پیام ارسال کند .

جلوگیری از هک تلگرام قسمت Active Session

اگر می خواهید کاربری که از اکانت شما استفاده می کند را از اکانت بیرون کنید ، دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه OK را بزنید .

اگر می خواهید همه کسانی که از اکانت شما استفاده می کنند را اخراج کنید گزینه Terminate All other Sessions را انتخاب کنید و OK را بزنید .

توصیه های امنیتی برای جلوگیر از هک تلگرام :

روش هایی در بالا گفته شد تا حد زیادی از هک تلگرام شما را تضمین می کند ولی با رعایت توصیه های زیر می توانید تا حد زیادی خیال خودتان را از بابت امنیت تلگرام راحت کنید .

برنامه تلگرام از سایت ها و مارکت های معتبر دانلود کنید !

حتما از مارکت هایی مانند Google Play یا کافه بازار نرم افزار را دانلود کنید ، به هیچ وجه از سایت هایی که نمی شناسید دانلود نکنید چون ممکن است کد های برنامه را تغییر داده باشند .

تلگرام را به روز رسانی کنید !

اگر نسخه جدیدی از تلگرام عرضه شد حتما تلگرامتان را به روز رسانی کنید چون در نسحه های جدید مشکلات امنینی که ممکن است در نسخه قبلی وجود داشته باشد را رفع می کنند و با این کار جلوی هک تلگرام را می گیرید .

پیام های افراد ناشناس را حذف کنید !

پیام ، عکس ، یا فیلمی که افراد ناشناس به شما ارسال می کنند را حذف کنید ، چون ممکن است این عکس یا پیام دارای لینکی باشد که هکر آن را درست کرده است و با کلیک کردن ، اسکریپتی که هکر نوشته به گوشی شما منتقل می شود .
این نکنه را هم در نظر بگیرید که بیش تر هکرها برای هک تلگرام از لینک استفاده می کنند پس هر لینکی را باز نکنید .

من سعی کردم تمام روش های جلوگیری از هک تلگرام را برای شما آموزش بدم ، اگر شما راه حل بهتر یا تجربه ای در این زمینه دارید حتما در قسمت نظرات بنویسید تا بقیه کاربران هم استفاده کنند .

رضا طوماری

دیدگاهجواب سوال چیه ؟ *

  1. قالیشویی گفت:

    واقعا یعنی میشه راه هک بست یا احتمالش کم میشه؟
    ممنون از مطلب مفیدتون
    موفق باشید