دنیای برنامه نویسی و اپلیکیشن

baner-telegram
شما اینجا هستید : صفحه اول » طراحی سایت » آموزش HTML » تگ input ( کادر متنی برای استفاده در فرم ها )
تگ

تگ input ( کادر متنی برای استفاده در فرم ها )

تگ <input>

با استفاده از تگ <input> می توانیم بسیاری اطلاعاتی را که در فرم ها نیاز داریم از طریق کاربران به دست بیاوریم . در حقیقت این تگ برای وارد کردن اطلاعات توسط کاربر می باشد . و این تگ نیازی به تگ پایانی ندارد . از تگ <input> می توانیم برای ساختن کادرهای مربوط به وارد کردن متن ، کادر کلمه عبور ، فیلدهای مخفی دکمه های رادیو ، چک باکس ، دکمه ارسال فرم ، دکمه پاک کردن فرم  و انواع دیگه دکمه ها و چند نوع ورودی های دیگه استفاده کنیم . در این جا هر کدام از ورودی هارو جداگانه بررسی میکنیم . جلسه قبل

جعبه ورودی متن (Text Box)

از این نوع ورودی برای ایجاد یک کادر یک سطری برای ورود متن استفاده می شود . برای ساختن این کادر باید از شناسه  ” type =”text در تگ <input> استفاده کنیم . در صورتی که از این شناسه استفاده نکنیم در مرورگرهای جدید این شناسه ( صفت ) به صورت پیش فرض به کار می رود و یک Text Box را نشان می دهد ، اما برخی از مروگرهای قدیمی در صورتی که از این شناسه استفاده نکنیم این کادر را نشان نمی دهند . یک نمونه از کد مربوط به ایجاد این کادر را در زیر مشاهده می کنید :

<input type="text" name="test Field" maxlength="50" size="60" value="متنی را وارد کنید ">

نتیجه این کد را میتونید در تصویر زیر ببینید :

حالا به توضیح برخی شناسه هایی که با این نوع ورودی به کار می روند می پردازیم . ***   به خاطر داشته باشید که همه این شناسه ها باید در تگ <input> به کار روند ***

شناسه type

برای اینکه یک کادر متنی درست کنیم باید مقدار این شناسه رو text قرار بدیم .

شناسه name

این شناسه برای اختصاص دادن یک نام برای ورودی مربوطه استفده می شود .

شناسه maxlength

این شناسه برای مشخص کردن حداکثر تعداد کاراکترهای ورودی استفاده می شود . این شناسه در مورد ورودی متنی یک سطری استفاده می شود و مقدار آن باید عدد مثیت باشد . همان طور که در کدهای بالا می بینید من حداکثر تعداد کاراکترها (حرف ها)  رو برابر 50 قرار دادم و اگه در داخل کادر بیش از 50 حرف بنویسیم قبول نمیکنه .

شناسه size

این شناسه در مورد این نوع ورودی طول کادر را برحسب تعداد کاراکتر مشخص می کند . اگر مقدار این شناسه را بیش تر کنیم طول کادر ورودی بیش تر می شود .

شناسه value

این شناسه در مورد کادرهای متنی ، متنی را که به صورت پیش فرض در کادر متنی نشان می دهد را مشخص می کند . مثلاً من در کدهای بالا مقدار این شناسه رو برابر “متنی را وارد کنید “ قرار داده ام .

” readonly =” readonly

این شناسه فقط برای کادرهای متنی مورد استفاده قرار می گیرد و باعث میشه تا کاربر نتونه تغییری در متن نوشته شده در این کادر ایجاد کنه اما کاربر می تونه اون متن رو ببینه و انتخاب کنه . مقادیر مربوط به فیلدهایی که به صورت readonly هستند اگرچه توسط کاربر تغییر نمی کنند ولی با ارسال فرم به سرور ارسال می شوند .

پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید :

درباره : رضا طوماری

نظرات کاربران :جواب سوال چیه ؟ *