ورود ثبت نام
ترفندهایی برای استفاده حرفه ای از صفحه کلید ( کیبورد )
» کامپیوتر » ترفندهایی برای استفاده حرفه ای از صفحه کلید ( کیبورد )
2865 بازدید

ترفندهایی برای استفاده حرفه ای از صفحه کلید ( کیبورد )

می خواهیم به معرفی چند کلید کاربردی در محیط ویندوز بپردازیم که با استفاده از انها می توانید تنها با دو کلید در کیبورد ، یکی از برنامه های ویندوز را باز کنید . این کلید ها می توانند سرعت شما را در کار با کامپیوتر بالاتر ببرند و شما را حرفه ای تر جلوه دهند.

ترفندهای دو کلیدی در کیبورد

می توان با نگه داشتن کلید windows و کلید E به صورت همزمان پنجره my computer  باز کنید.

با نگه داشتن کلید windows و کلید D مشاهده میکنید که show desktop نمایش داده میشود یعنی اگر برنامه ای باز باشد بعد از اجرای این ترفند صفحه فعال به صورت hiden قرار می گیرد.

با نگه داشتن کلید window و کلید R پنجره ی RUN در سیستم شما اجرا می شود.

با نگه داشتن کلید window و کلید F پنجره ی search در سیستم شما فعال می شود.

با نگه داشتن کلید window و کلید U برنامه utility manager در سیستم شما اجرا می شود.

در ادامه به نحوه استفاده از کیبورد برای سرعت بیشتر در انجام عملیات ، standby ، shutdown ، restart ، logoff ، hibernate ، switch user  میپردازیم.

برای shutdown :

برای shutdown نمودن سیستم با کیبورد ابتدا کلید windows را فشار داده و پس از نمایش منوی start حرف U را دو بار با اندکی مکث می زنیم خواهید دید که سیستم خاموش میشود.

برای restart :

برای restart نمودن سیستم با کیبورد ابتدا کلید windows را فشار داده و پس از نمایش منوی start  این بار کلید U و سپس R  را با کمی مکث بزنید، خواهید دید که سیستم restart میشود.

برای standby :

برای standby نمودن سیستم با کیبورد ابتدا کلید windows را فشار داده و پس از نمایش منوی start کلید U و سپس S را با کمی مکث بزنید، خواهید دید که سیستم standby میشود.

برای hibernate :

برای hibernate نمودن سیستم با کیبورد ابتدا کلید windows را فشار داده و پس از نمایش منوی start کلید U و سپس H را با کمی مکث بزنید، خواهید دید که سیستم hibernate میشود.

برای logoff :

برای logoff نمودن سیستم با کیبورد ابتدا کلید windows را فشار داده و پس از نمایش منوی start  این بار کلید L را دو بار با کمی مکث میزنیم، خواهید دید که کامپیوتر  hibernate میشود.

برای switch user :

برای switch user نمودن سیستم با کیبورد ابتدا کلید windows را فشار داده و پس از نمایش منوی start  این بار کلید L و سپس S را با کمی مکث بزنید، خواهید دید که سیستم switch user میشود.

سعید پناهی

دیدگاهجواب سوال چیه ؟ *