ورود ثبت نام
ایمن ترین سیستم عامل گوشی کدام است ؟
» اخبار تکنولوژی » ایمن ترین سیستم عامل گوشی کدام است ؟
6072 بازدید

ایمن ترین سیستم عامل گوشی کدام است ؟

ویندوزفون امن ترین سیستم عامل گوشی های هوشمند است.

ایمن ترین سیستم عامل گوشی کدام است ؟

بر اساس گفته استیو لرد صاحب شرکت خدمات امنیتی Mandalorian که 15 سال در زمینه تست نفوذ پذیری برنامه ها و سیستم عامل ها سابقه کار دارد سیستم عامل ویندوزفون به عنوان ایمن ترین سیستم عامل موبایل شناخته شده است.

در مصاحبه با WhatMobile.net و در پاسخ به این سوال که کدام سیستم عامل بیشتر در خطر است ویندوزفون یا اندروید یا IOS استیو لرد بیان کرد که تمامی آن ها مزایا و معایب خود را دارند اما در حال حاضر ویندوزفون از نفوذ پذیری کمتری برخوردار است و سخت تر می توان آن  را هک کرد.

همچنین بلک بری در زمینه امنیت پیشینه طولانی دارد و اگر از نظر فیزیکی به دستگاه دسترسی داشته داشته باشیم اندروید راحت ترین هدف است و بعد از آن آیفون و در آخر نسخه های قدیمی بلک بری از طرفی چنانچه قرار باشد از طریق شبکه یا ایمیل و یا پیام این حمله صورت بگیرد باز هم اندروید به راحتی قابل نفوذ است.

حتی وقتی صحبت از دستگاه های قدیمی به میان آمد باز هم لرد ویندوزفون را پیشنهاد داد و در پاسخ به اینکه آیا استفاده از گوشی های قدیمی تر امن تر است یا خیر وی گفت: گوشی های هوشمند قدیمی تر از نفوذ پذیری بیشتری برخوردارند زیرا نقطه ضعف های آن ها شناخته شده است. اگر از یک گوشی هوشمند قدیمی استفاده می کنید بهتر است آن را با یک گوشی ساده تعویض کنید و یا اگر هم مجبور به کار با یکی از هوشمند های قدیمی هستید بهتر است آن یکی بلک بری های BB10 باشد. در مورد گوشی های هوشمند با سیستم عامل ویندوزفون 8 و جدیدتر بهترین گزینه می باشد.”

همچنین Eugene Kaspersky مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات Kaspersky Lab عنوان کرده است هر دو سیستم عامل اندروید و IOS که عنوان محبوب ترین سیستم عامل های همراه را یدک می کشند ضعف های امنیتی بیشماری دارند در حالی که سیستم عامل ویندوزفون مایکروسافت تاکنون مشکل خاصی را ایجاد نکرده است.

وی در کنفرانس امنیت فناوی اطلاعات در استرالیا حضور دارد ادامه داد: افراد تبهکار و سوء استفاده کنندگان علاقه فراوانی به سیستم عامل IOS دارند و این سیستم عامل نیز مشکلات امنیتی بسیاری دارد.

از سوی دیگر سیستم عامل اندروید نیز میلیون ها حمله شدید و خطرناک به خود دیده است و این سیستم عامل نیز سیستم عامل بسیار آسیب پذیر و غیر ایمن به شمار می رود.

آقای Kaspersky اذعان کرد هکر ها و دیگر افراد سودجو به تلفن های همراه و تبلت ها و سایر تجهیزات همراه مانند ساعت های هوشمند روی آورده اند زیرا بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده 97 درصد افراد از تلفن های همراه برای تراکنش های مالی و دیگر مواردی که ممکن است رمز عبور آن ها شناسایی شود استفاده کنند.

وی در نهایت عنوان کرد سیستم عامل های ویندوز در مقایسه با سیستم عامل های اندروید گوگل و IOS و OS X اپل بسیار ایمن است و مایکروسافت تلاش بسیاری برای برطرف کردن مشکلات امنیتی نسخه های پیشین در ویندوز 10 کرده است.

جالب است بدانید در مسابقه سالانه pwn20wn ویندوزفون متحمل کمترین شکست می شود و حتی می توان گفت به هیچ وجه میدان امنیت را خالی نمی کند.

فواد مهری

دیدگاهجواب سوال چیه ؟ *

  1. سایت کوتاه کننده لینک گفت:

    سلام ممنونم عالی بود

  2. محمد گفت:

    بسیار مفید و آموزنده بود .فواد جان ممنون