دنیای برنامه نویسی و اپلیکیشن

baner-telegram
شما اینجا هستید : صفحه اول » طراحی سایت » آموزش HTML » آموزش HTML : ساختن لینک برای آدرس ایمیل
آموزش html : ساختن لینک برای آدرس ایمیل

آموزش HTML : ساختن لینک برای آدرس ایمیل

در این جلسه می خوایم یه لینک رو بسازیم که با کلیک کردن بیننده بر روی اون بتونیم ایمیل رو از بیننده دریافت کنیم . قبل از آموزش پیشنهاد می کنم جلسه قبل رو یه مروری بکنید .

جلسه قبل

برای ساختن یه لینک که بیننده با استفاده از آن بتونه به شما ایمیل بفرسته باید از تگ استاندارد لینک استفاده کنیم . اما تنها تفاوت این لینک با لینک به یک صفحه در آدرسی است که به عنوان مقصد لینک نوشته می شود . برای اینکه مرورگر رو مجبور کنیم لینک رو به عنوان یه لینک ایمیل بشناسه باید از این عبارت   :mailto به جای //:http  در آغاز آدرس استفاده کنیم و بعد از آن آدرس ایمیل رو بنویسیم ، به این مثال توجه کنید :

<a href=”mailto: example@gmail.com” > متن لینک </a>

لینکی که در صفحه مشاهده خواهید کرد به صورت زیر است که برای فرستادن ایمیل برای آدرس  example@gmail.com  ساخته شده است . تنها کاری که شما باید انجام دهید جایگزین کردن example@gmail.com با آدرس email خودتان است .

اگر روی این نوع لینک کلیک کنید مرورگر شما یه پنجره تازه برای ارسال ایمیل باز میکنه که آدرس دریافت کننده در آن تایپ شده است .

همچنین شما می تونید یک موضوع هم برای ایمیل در لینک قرار بدید تا بیننده مجبور نباشه چیزی غیر از متن اصلی بنویسد . این کار را می توانید با افزودن علامت سوال به انتهای آدرس ایمیل و نوشتن  = Subject بعد از آن انجام دهید . مانند مثال زیر :

<a href=”mailto:example@gmail.com? subject=test”> متن لینک </a>

با کلیک کردن بر روی این لینک صفحه ایی برای فرستادن ایمیل باز می شود که قسمت آدرس( to ) و قسمت موضوع ( subject ) در آن کامل شده است و آماده ارسال است .

به جز اضافه کردن موضوع می توانیم چیزهای دیگری هم اضافه کنیم . برای مثال شما می توانید یک رونوشت ( Carbon Copy ) از پیام را به همراه آن به شخص دیگری ارسال کنید بفرستید و یا نسخه مخفی از ایمیل را برای شخص دیگری بفرستید یا هر دوی اینها را به کار بگیرید و باهم ترکیب کنید و …

برای فرستادن یک رونوشت از ایمیل باید بعد از علامت سوال از فرمان =cc استفاده کنید و بعد آدرس ایمیل کسانی که قرار است این رونوشت را دریافت کنند را بنویسید . در مثال زیر یک نمونه از این لینک ورده شده است :

<a href=”mailto:example@gmail.com?cc=reza@gmail.com” > متن لینک </a>

برای فرستادن یک نسخه مخفی از ایمیل نیز مانند بالا عمل می کنیم فقط به جای  cc  در فرمان بالا از bcc استفاده  می کنیم . مانند مثال زیر :

<a href=”mailto:example@gmail.com?bcc=reza@gmail.com” > متن لینک </a>

اگر خواستید این ایمیل را به چند نفر بفرستید باید بین آدرس های مختلف از کاما استفاده کنید . مانند مثال زیر  :

<a href=”mailto:example@gmail.com?bcc=reza@gmail.com , ali@yahoo.com”> متن لینک </a>

اگر می خواهید بیش از یکی از این فرمان ها را در یک لینک استفاده کنید باید برای فرمان اول از علامت سوال استفاده کنید و برای فرمان های بعد از علامت & استفاده شود ( البته در انتهای فرمان اول ) . برای مثال اگر میخواهید با یک لینک هم موضوع پیام را مشخص کنید و هم  یک رونوشت از آن برای فرد دیگری بفرستید باید به این شکل عمل کنید :

<a href=” mailto:Example@gmail.com ? subject=Learn HTML & cc=reza@gmail.com  “> متن لینک </a>

پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید :

درباره : رضا طوماری

عاشق برنامه نویسی

نظرات کاربران :


  1. مهرسا گفت:

    خوب بود ولی زیاد بدردم نخورد . مرسی

  2. ممنون از شما و سایت خوبتون

  3. Garmin گفت:

    با سلام ممنون دوست عزیز. عالی بود.

  4. تنور گفت:

    ممنون عالی بود

جواب سوال چیه ؟ *