ورود ثبت نام
آموزش html - جلسه اول
» طراحی سایت » آموزش HTML » آموزش HTML (جلسه اول)
4458 بازدید

آموزش HTML (جلسه اول)

سلام خدمت همه دوستان با آموزش HTML (جلسه اول) در خدمت شما هستم.

در این دوره آموزشی سعی میکنم html رو از اول تا آخر آموزش بدم و امیدوارم که به دردتون بخوره.

خب یه راست بریم سراغ آموزش ، اول از هر چیز باید بدونیم که HTML یعنی چی و به چه دردی میخوره. HTML مخفف Hyper text mark up language به معنی ” زبان کد گذاری ابر متن ”  هستش HTML زبانی هستش که  تمام صفحات وب تا به امروز با آن نوشته شده است ، برای نوشتن کدهای html به محیط خاصی نیاز نداریم ، جهت کد نویسی  و طراحی صفحات وب نیاز به یه Editor ساده مثل notepad نیاز داریم .البته محیط های برنامه نویسی دیگه هم هستند که امکانات بیشتری دارن و هم اینکه کد نویسی با اون ها راحت تره ، یکی از این محیط های برنامه نویسی Dreamveaver  که کار رو برای برنامه نویسی آسون میکنه.

 

HTML :

به واحد های سازنده یک کد html تگ (به معنی برچسب ) میگیم . در واقع تگ ها کلمات کلیدی هستند که در زبان html قرار داده شده اند و هر مرورگر با دیدن هر کدام از این کلمات ، متن ها یا تصاویر که در صفحه هستند رو به ما نوشون میده.

یک تگ ( tag ) همیشه با علامت کوچکتر ریاضی یعنی این علامت  > شروع میشه سپس نام عنصر و با علامت بزرگتر < بسته میشه به این تگ ، تگ ابتدایی می گویند این تگ عملیاتی رو که ما میخواهیم شروع میکنه و هر شروعی یه پایانی هم داره و برای پایان دادن به این عملیات باید از تگ پایانی استفاده بکنیم . تگ پایانی با علامت /> شروع سپس نام عنصر و در آخر با علامت > تموم میشه. برای اینکه بهتر متوجه بشید  تگ ایجاد کننده پاراگراف رو در نظر بگیرید که به این صورته <p> و تنها تفاوت آن با تگ بسته (پایانی)  علامت /  قبل از نام عنصر هست که اینطوریه <p/> برخی از عناصر تگ بسته ندارند چون هیچ محتوایی ندارند به این نوع عناصر ” عناصر خالی میگن ” به عنوان مثال عنصر <br> (پرش به خط بعدی ) نیازی به تگ بسته ندارد توی این عناصر یک علامت / بعد از نام عنصر قرار میدیم به این شکل </  br> وقتی مرورگر به علامت / میرسه تشخیص میده که این عنصر نیازی به تگ بسته نداره. فقط این رو در نظر داشته باشید که هنگام نوشتن عنصر خالی بین علامت / و نام عنصر حتماً یه فاصله ایی قرار بدید . در ادامه آموزش ها کدهایی نیاز به تگ پایانی ندارند رو براتون میگم. خب تا اینجا ما یاد گرفتیم که تگ شروع به این صورته <html > و تگ بسته هم به این شکله <html />.

رضا طوماری

دیدگاهجواب سوال چیه ؟ *

  1. Smartaph گفت:

    عالی

  2. ali_tolou گفت:

    سلام ، می تونم بازکر منبع مطالب شمارو کپی کنم؟

  3. عالیی بود ممنونم