دنیای برنامه نویسی و اپلیکیشن

baner-telegram
شما اینجا هستید : صفحه اول » آموزش برنامه نویسی » آموزش ++C » متغیر محلی ( Local ) و سراسری ( Global ) در فیلم آموزش ++C
متغیر محلی ( Local ) و سراسری ( Global ) در فیلم آموزش C++

متغیر محلی ( Local ) و سراسری ( Global ) در فیلم آموزش ++C

در این قسمت از فیلم آموزش ++C به معرفی متغیر محلی و سراسری پرداخته ایم ، تا این جای آموزش فقط یک تابع داشتیم که اون هم تابع اصلی بود ولی وقتی که چندین تابع داشته باشیم قضیه فرق می کند و باید بدانیم که چطور باید از متغیر ها استفاده کرد .

متغیر محلی :

متغیر ی که در داخل تابع تعریف می شود ، متغیر محلی نامیده می شود و فقط در همان تابع از آن می توانیم استفاده کنیم ، به بیانی دیگر حوزه این گونه متغیر ها فقط در همان تابعی است که تعریف شده است .

پس هر متغیری که در تابع Main تعریف می شود فقط در همان تابع قابل استفاده است .

در این جا دو تا متغیر داریم که فقط در تابع اصلی می توانیم از آن استفاده کنیم و یک متغیر هم در تابع f داریم که فقط در آن تابع قابل استفاده است .

متغیر های سراسری :

اگر متغیری در خارج از همه توابع و بالاتر از تابع main تعریف گردد ، در همه توابع قابل استفاده است و متغیر سراسری نام دارد .

متغیر محلی هم نام با متغیر سراسری :

اگر متعیر سراسری داشته باشیم به اسم Number و یک متغیر دیگر هم در یک تابع f به اسم Number تعریف کرده باشیم ، چطور از هر دوی آن ها استفاده کنیم ؟؟؟؟؟

در تابع f متغیر سراسری قابل استفاده نیست ، بلکه از متغیر محلی استفاده می کنیم . اما اگر بخواهیم از متغیر سراسری هم نام با متغیر محلی استفاده کنیم باید از عملگر :: در داخل تابع استفاده کرد .

فیلم آموزش متغیر محلی  و سراسری را می توانید از لینک زیر دانلود کنید .

پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید :

درباره : رضا طوماری

عاشق برنامه نویسی

نظرات کاربران :جواب سوال چیه ؟ *