دنیای برنامه نویسی و اپلیکیشن

baner-telegram
شما اینجا هستید : صفحه اول » طراحی سایت » آموزش HTML » فیلم آموزش کار با جدول ( Table ) در HTML
فیلم آموزش کار با جدول رو ( Table )

فیلم آموزش کار با جدول ( Table ) در HTML

برای نشون دادن اطلاعات به صورت جدول در صفحات وب از تگ جدول ( Table ) استفاده می کنیم ، تگ Table به صورت زیر استفاده می شود و داری دو تا زیر تگ به نام های <tr> و <td> هستش :

در کد بالا تگ <tr> برای سطر های جدول ( Table ) به کار میره و تگ <td> برای ستون بندی جدول به کار میره ، یک جدول حداقل باید یدونه تگ <tr> و تگ <td> رو داشته باشه ، اگه کدهای بالا رو اجرا کنید تو مرورگر به شما چیزی رو نون نمیده چون هنوز ما داخل Table چیزی ننوشته ایم .

شناسه Border

وقتی در داخل تگ Table از این شناسه استفاده می کنیم به کل جدول یه حاشیه ایی رو به اندازه ایی که تعیین کرده ایم اختصاص میده .

شناسه Width و Height

اگر از این شناسه استفاده نکنید Table به اندازه مقادیرش طول و عرض می گیرد ، ولی با استفاده از این شناسه ها می توانیم اندازه دلخواه خودمان رو برای Table در نظر بگیریم .

شناسه bgcolor

اگر کد بالا رو اجرا کنید خواهید دید که رنگ جدول قرمز هستش این به خاطر شناسه bgcolor هست که در تگ Table نوشته ایم ، این شناسه رنگ پس زمینه رو مشخص می کند . اگر این شناسه رو در تگ <td> استفاده کنید فقط رنگ پس زمینه اون قسمت Table تغییر خواهد کرد .

شناسه Align

اگر کد بالا رو اجرا کنید و نتیجه رو ببینید خواهید دید که نوشته Cell 3 در وسط نوشته شده است ولی بقیه Cell ها اینطوری نیستند ، این به اینکه ما در تگ <td> از شناسه align  استفاده کرده ایم و مقدار آن را برابر center قرار داده ایم .

شناسه BorderColor

این شناسه رنگ border یا حاشیه جدول رو مشخص می کنه .

تگ <th>

این تگ برای مشخص کردن عنوان ستون ها استفاده می شود . در سورس کد زیر همه کدهایی که گقتم رو نوشته ام :

در قسمت بعد کار با جدول رو ادامه می دیم .

فیلم آموزش کار با جدول رو ( Table ) می تونید از لینک زیر دانلود کنید .

پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید :

درباره : رضا طوماری

عاشق برنامه نویسی

نظرات کاربران :جواب سوال چیه ؟ *