دنیای برنامه نویسی و اپلیکیشن

baner-telegram
شما اینجا هستید : صفحه اول » طراحی سایت » آموزش HTML » فیلم آموزش تگ Fieldset و legend ( تگ گروه بندی مطالب ) در HTML
فیلم آموزش تگ Fieldset و legend ( تگ گروه بندی مطالب ) در HTML

فیلم آموزش تگ Fieldset و legend ( تگ گروه بندی مطالب ) در HTML

در این فیلم آموزشی با تگ Fieldset و تگ Legend که بیش تر در فرم ها برای گروه بندی مطالب استفاده می شود آشنا خواهیم شد که در سورس پایین می توانید نحوه استفاده از این تگ رو ببینید .

نحوه استفاده از تگ Fieldset

اگر سورس کد بالا رو اجرا کنید فقط یه کادری رو می بینید که داخل آن نوشته شده است Learn HTML و هیچ عنوانی ندارد چون ما فقط از تگ fieldset استفاده کرده ایم .

عنوان گروه

برای مشخص کردن عنوان گروه از تگ Legend استفاده می کنیم ، در داخل این تگ هر چیزی که بنویسید در عنوان گروه نمایش داده می شود به سورس کد زیر نگاه کنید اگر این سورس کد رو اجرا کنید خودتون متوجه خواهید شد :

اگر کد رو اجرا کرده باشید حتماً دیدید که عنوان گروه در سمت چپ صفحه نمایش داده می شود ، حالا با توجه به آموزش های جلسات قبل باید بدونید که برای بردن عنوان گروه به سمت راست از چه شناسه ای باید استفاده کنیم ؟؟؟؟ اگه جوابتون شناسه Align هستش باید بگم جوابتون درسته آفرین ، این شناسه رو در تگ Legend قرار می دیم و مقدار اون رو هم Right می نویسیم .

داخل تگ Fieldset می تونید از هر مطلب یا تگی استفاده بکنید مثلاً از تگ لینک استفاده بکنید یا هر تگ دیگه ای که خواستید . برای دادن عرض و ارتفاع ما نمی توانیم مستقیماً از شناسه Width و Height استفاده کنیم ، پس میایم از تگ Table استفاده می کنیم در فیلم آموزشی این قسمت و قسمت قبلی به خوبی در این مورد توضیح داده شده است .

نکته : 

در سورس کد زیر تگ Fieldset و تگ legend رو در دوتا سطر و دوتا ستون قرار دادم در حالی که در فیلم آموزشی فقط از یک سطر و ستون استفاده کرده ایم .

دوستان اگر پیشنهادی برای بالا بردن کیفیت آموزش ها و یا انتقادی در این مورد دارین حتما در قسمت نظرات بنویسید .

فیلم آموزش تگ Fieldset  و legend رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید . 

پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید :

درباره : رضا طوماری

عاشق برنامه نویسی

نظرات کاربران :جواب سوال چیه ؟ *