دنیای برنامه نویسی و اپلیکیشن

baner-telegram
شما اینجا هستید : صفحه اول » اندروید » علت کند شدن گوشی های اندروید و راه های افزایش سرعت آن
علت کند شدن گوشی های اندروید و راه های افزایش سرعت آن

علت کند شدن گوشی های اندروید و راه های افزایش سرعت آن

یکی از معایب گوشی های اندرویدی این است که با گذشت زمان و استفاده از برنامه ها سرعت این گوشی ها کم می شود که این مشکل نه تنها مختص به گوشی های اندرویدی نمی شود بلکه انواع گوشی های دیگر که سیستم عامل آن ها IOS یا … است را فرا می گیرد. در اینجا ما به بررسی این مشکل در گوشی های اندرویدی می پردازیم.

اگر شما در طول مدتی که از گوشی استفاده می کنید آپدیت های سیستم اندروید را دریافت نکرده اید گوشی شما دچار افت سرعت خواهد شد و کندتر از گذشته کار می کند یا شاید برنامه هایی اندروید برای شما طراحی می کند که دچار کند شدن گوشی خواهد شد.

حالا چگونه این مشکل را حل کنیم ؟

اگر فایل سیستمی شما دچار کندی شده است ممکن است بخواهید که ROM جدیدی را روی گوشی نصب کنید که ممکن است نسبت به بعضی از سازنده های گوشی تلفن همراه آهسته تر شود. اگر اپلیکیشن های شما دچار کندی شده است فایل های سنگین را از روی گوشی پاک کنید.

شما احتمالا فایل های زیادی را بر روی گوشی خود نصب و استفاده می کنید که بعضی از این برنامه در هنگام روشن شدن گوشی و در پس زمینه بدون اطلاع شما کار می کنند و این خود باعث اشغال شدن فضا و کار کشیدن از پردازنده می شود که این خود یکی از دلایل کند شدن گوشی شما می باشد.

برای اینکه مشاهده کنید کدام اپلیکیشن ها در پس زمینه و بی سروصدا کار می کنند به تنظیمات بروید و در قسمت مدیر برنامه ، برنامه هایی که Running هستند را مشاهده کنید و اپلیکیشن هایی را که استفاده نمی کنید را ببندید. همچنین اپلیکیشن هایی رو که مورد استفاده نیستند را پاک کنید چرا که وجود اپلیکیشن های زیاد در دستگاه اندرویدی شما باعث کاهش سرعت عملکرد دستگاهتان خواهد شد.

علت کند شدن گوشی های اندروید و راه های افزایش سرعت آن

کش اپلیکیشن ها را پاک کنید با گذر زمان و استفاده از اپلیکیشن ها اطلاعات بیهوده ای در دستگاه اندروید شما کش می شوند یعنی اطلاعات اضافی در دستگاهتان ذخیره می گردد و حافظه کوتاه مدت شما را پر می کند برای افزایش سرعت گوشی یا تبلت های اندرویدی تان کش اپلیکیشن ها را پاک کنید و برای این کار کافی است برنامه های دستگاهتان را باز کرده و به بخش تنظیمات اپلیکیشن مراجعه کنید و در قسمت Clear cash کش اپلیکیشن را پاک کنید.

ویجت ها و میانبر های غیر قابل استفاده را پاک کنید وجود ویجت های زیاد در دسکتاپ دستگاه اندرویدی یکی دیگر از دلایل کاهش سرعت دستگاه های اندرویدی می باشد پس ویجت های اضافی و بدرد نخور را حذف کنید.

دستگاه های اندرویدی تان را بروز نگه دارید همیشه سعی کنید دستگاهتان جدیدترین بروز رسانی را دریافت نماید. یکی دیگر از روش های افزایش سرعت دستگاه های اندرویدی روت کردن آن هاست. شما برای افزایش سرعت گوشی یا تبلت اندرویدی تان آن را روت کنید. برای روت کردن به قسمت آموزش روت کردن گوشی یا تبلت در همین سایت یا سایت های دیگر مراجعه کنید.

پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید :

درباره : فواد مهری

نظرات کاربران :جواب سوال چیه ؟ *