دنیای برنامه نویسی و اپلیکیشن

baner-telegram
شما اینجا هستید : صفحه اول » آموزش برنامه نویسی » آموزش ++C » آموزش معادله درجه دو در C++ به صورت فیلم آموزشی و همراه سورس کد

آموزش معادله درجه دو در C++ به صورت فیلم آموزشی و همراه سورس کد

در این جلسه از فیلم آموزش C++ به مباحث ریاضی پرداخته شده است و دارای دو بخش می باشد که در بخش اول نحوه پیاده سازی معادله درجه دو آموزش داده شده است و در بخش دوم محاسبه مساحت و محیط دایره در سی پلاس پلاس آموزش داده شده است .

حل معادله درجه دو  :

با استفاده از سورس کد زیر برنامه ایی رو نوشتیم که ضرایب معادله درجه دو را از کاربر می گیرد و ریشه های آن را در خروجی نمایش می دهد .

سورس کد و الگوریتم معادله درجه دو :

نکات مهم : اول اینکه برای استفاده از توابع ریاضی باید کتابخانه اون رو اول اضافه کنید وگرنه توابع اون اجرا نمی شود ، به طور مثال برای استفاده از جذر باید از تابع ()sqrt استفاده کنید و برای توان از تابع ()pow باید استفادخ کنید و….. اسم کتابخانه ای که برای ریاضی استفاده میشه math است که باید با include# اون رو به کامپایلر معرفی کنید .

همان طور که می دانید اگر جواب دلتا برای محاسبه معادله درجه دو بزرگتر از صفر باشد معادله دارای دو ریشه و اگر مساوی صفر باشد دارای یک ریشه و اگر کوچکتر از صفر باشد ریشه ندارد ، پس ما براین اساس برنامه رو می نویسیم .

محاسبه مساحت و محیط دایره :

در این قسمت برنامه ای رو نوشتیم که شعاع را از کاربر می گیرد و مساحت و محیط دایره را محاسبه کرده و به کاربر نمایش می دهد .

سورس کد C++  :

فیلم آموزش معادله درجه دو  و  محاسبه مساحت را از لینک زیر می توانید دانلود کنید .

پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید :

درباره : رضا طوماری

عاشق برنامه نویسی

نظرات کاربران :جواب سوال چیه ؟ *